Śladami Marii Konopnickiej – program wycieczki

Ramowy program wyprawy edukacyjnej pod nazwą „Śladami Marii Konopnickiej : Suwałki- Warszawa-Żarnowiec”, która obejmuje również Krosno, Duklę i Łańcut, dofinansowanej przez Urząd Miejski w Suwałkach

Termin 07-10 września 2022 r.

1 dzień: wyjazd z Suwałk godz.06.00 Szkoła Muzyczna ul. Muzyczna 1 Suwałki

Przejazd do Warszawy –  Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta 20 : wykład o warszawskich latach Marii Konopnickiej oraz oglądanie eksponatów związanych z życiem i twórczością poetki.

Przejazd na obiadokolacje i nocleg w Ośrodku w Czudcu.

2 dzień : śniadanie. Przejazd do Żarnowca. Zwiedzanie dworku Marii Konopnickiej, film o życiu i twórczości poetki, wykłady : „Twórczość patriotyczna M. Konopnickiej”, „Przyroda w twórczości M. Konopnickiej” , „Działalność społeczna M. Konopnickiej”.

Czas wolny.

Powrót na obiadokolacje i nocleg.

3 dzień: śniadanie. Przejazd do Krosna , zwiedzanie zwanego „parva Cracovia” czyli małym Krakowem, bowiem krośnieński Rynek z renesansowymi sukiennicami przypomina Krakowską Starówkę. W programie spacer po mieście z przewodnikiem i oglądanie: Rynku z podcieniami, Kościoła Św. Trójcy, fontanny, Kościoła Św. Piotra i poświęconego przez Jana Pawła II kościoła Św. Jana z Dukli.

O godz. 12.00 Zwiedzanie Centrum dziedzictwa Szkła w Krośnie.

Przejazd do Dukli przez którą przebiega dawny „Szlak Węgierski”- szlak handlu winem. Zwiedzanie z przewodnikiem: Rynku z renesansowym Ratuszem z początku XVII wieku, Zespołu pałacowego, w którym obecnie mieści się Muzeum Historyczne; pałac otacza park z kaplicą grobową dawnych właścicieli zamku. Kościoła Św. Marii Magdaleny – świątyni rokokowej z 1764 roku; we wnętrzu zaskakują lustra, cenna jest kaplica z nagrobkiem Marii Amalii z Brühlów Mniszchowej wykonanym z czarnego marmuru, z rzeźbą rokokową na sarkofagu, przedstawiającą zmarłą w stroju dworskim; w podziemiach krypty mieszczą się grobowce właścicieli Dukli. Kościoła i klasztoru bernardynów.

Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień: śniadanie, przejazd i zwiedzanie zamku w Łańcucie.

Powrót do Suwałk i zakończenie wycieczki około godz. 21.00.

cena: 990,00 zł/os

Grupa minimum 30 osób

Cena obejmuje: transport , 3 noclegi w Ośrodku w Czudcu , pokoje 2 , 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie zgodnie z programem : 3 śniadania, 3 obiadokolacje, usługi pilota, usługi przewodnika w Krośnie i Dukli, ubezpieczenie NNW.

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów:

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie 38 zł/ ulgowy 32 zł

Zamek w Łańcucie  ( zamek, stajnie i wozownia) 35 zł/ ulgowy 25 zł

 

CENA MOŻE ULEC ZMIANIE w przypadku drastycznego wzrostu cen usług i paliw.

Kalkulacja na dzień 24.05.2022r.