Zaproszenie na zjazd

Koleżanki i Koledzy!

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny!

Serdecznie zapraszamy na walne zebranie sprawozdawcze członków Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny, które odbędzie się 14 czerwca 2024 r. (piątek) w Archiwum Państwowym w Suwałkach (sala na pierwszym piętrze), ul. Kościuszki 69. Początek godz. 14.00.

W części oficjalnej m.in. sprawozdanie z działalności reaktywowanego w roku 2023 Koła Warszawskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Suwalszczyzny, sprawozdanie z działalności merytorycznej zarządu Stowarzyszenia oraz komisji rewizyjnej za 2023 rok.

Szczegółowy porządek oraz regulamin obrad – zgodnie z postanowieniem statutu – został umieszczony na stronie internetowej Stowarzyszenia: sps.pogodnesuwalki.pl poniżej.

Po zakończeniu części oficjalnej, ok. godz. 15.00, przerwa na kawę/herbatę.

Po przerwie, ok. godz. 15.30, w związku z zapowiadaną i wyczekiwaną obecnością na zjeździe członków Koła Warszawskiego, wysłuchamy ich wspomnień o Suwałkach z czasów, kiedy jako młodzi ludzie „wyruszali w świat” i o ich związkach ze Stowarzyszeniem.

W dniu następnym, tj. 15 czerwca (sobota), przewidujemy: spływ kajakowy rzeką Czarną Hańczą i ognisko w Krzywem.

Spływ kosztuje 75 zł. Chętnych prosimy o kontakt z Józefem Kamińskim, tel. 798 029 971. Wyjazd na spływ zaplanowany jest na godz. 8.30 spod Szkoły Muzycznej przy ul. Noniewicza. Spływ potrwa do godz. ok. 16.00, aby jego uczestnicy mogli dotrzeć na ognisko.

Ognisko rozpocznie się o godz. 17.00  w Wigierskim Parku Narodowym w Krzywem w tzw. dziupli. Dojazd samochodem własnym lub autobusem komunikacji miejskiej nr 2 (z pętli przy ul. Nowomiejskiej wyrusza o godz. 16.22 i jedzie trasą: Pułaskiego – Chopina –  Pileckiego – Kowalskiego – Reja – Noniewicza – Waryńskiego – 1 Maja – Sejneńską – do Krzywego, do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego).

 Osobom, które przyjadą na ognisko autobusem, zapewniamy powrót samochodem.

 Zapewniamy również kiełbaski, pieczywo, dodatki.

Prosimy wziąć ze sobą 4 zł na kartę wstępu do Wigierskiego Parku.

Suwałki 20.05.2023 r.                                                                              

                                                                           W imieniu Zarządu SPS

                                                                     prezes Joanna Hofmann-Delbor